Přejít k hlavnímu obsahu

Novinka: Evidence servisované techniky

Novinka: Evidence servisované techniky

Článek Atollonu | Service and support | 06/22/2022

Pokud poskytujete servis svým zákazníkům, neměli byste zahodit jedinou příležitost strukturovaně evidovat informace o instalované technice zákazníka. A to jak o aktuálně servisované technice, tak i potenciální, na které chcete pracovat v budoucnu. Bez ohledu na to, zda-li jste techniku dodali vy nebo někdo jiný.

Kvalitní evidence instalované techniky zákazníků vám pomůže být nejlepším pomocníkem svých zákazníků při zajištění udržitelnosti jejich provozu. Vám zároveň poslouží ke generování příjmů ze servisních činností. Vedle kvalitní služby, doplněné o profesionální komunikaci s pomocí ATOLLONu, bude sjednávání dalších servisních akcí brnkačka.

Pro koho je funkcionalita určena?

Typickým uživatelem je obchodně-servisní organizace, která pečuje o instalovanou techniku svých zákazníků v průběhu všech jejích životních fází - od prodeje, instalace, v průběhu garančního servisu, pravidelných bezpečnostních kontrol nebo pozáručních oprav.

Jakou techniku je možné evidovat?

Atollon vás nijak neomezuje ve fantazii. Od traktorů, přes laboratorní přístroje, čerpací stanice, elektroniku, až po softwarové licence. V průběhu konfigurace systému je možné definovat typy zařízení, jejich požadované detaily / karty, související protokoly (generované dokumenty při servisním zásahu), reporting, apod. Zkušenější uživatelé si zvládnou vše nastavit sami. Těm, co na to nemají čas, rádi pomůže konzultant ATOLLONu.

Technology detail for service technician

Jaký je hlavní přínos pro našeho zákazníka?

Servisní prevence a udržitelnost. Pomůžete zákazníkovi udržet techniku v chodu a tím zajistit jeho vlastní existenci. Technika ovlivňuje komfort našich životů, fungování a ekonomiku firem. Zajistíte, že vašeho zákazníka nepřekvapí závady, které pozorujete ze své zkušenosti u jiných zákazníků. Zajistíte preventivní údržbu, která pomůže tomu, aby měly v zimě domácnosti teplo, aby se nezastavila výroba v továrně, aby zemědělec vyjel na pole, aby lékaři neodešlo zařízení v průběhu operace, aby zákazníci dostali záplaty SW, které by je mohly ohrozit.

Jak náročné je funkcionalitu zprovoznit?

V závislosti na vašich požadavcích se může jednat o pár minut práce se základním nastavením (např. pokud vám stačí evidovat název techniky a související dokumenty a fotky), až po několik málo dnů při rozsáhlém množství jednotlivých typů techniky a komplexní evidencí.

Staňte se hvězdou servisu svých zákazníků

Nároky zákazníků na péči se každým dnem, měsícem a rokem zvyšují. Nestůjte stranou a staňte se nejlepším partnerem pro své zákazníky ještě tento týden.

Vyzkoušejte demo zdarma